1942 - 2021

— NÁŠ PŘÍBĚH —

Oddíl byl založen v roce 1942 při a.s. Automobilka Praga několika hráči TO Rokoska, kteří byli za druhé světové války totálně nasazeni v uvedeném podniku. V té době totiž bylo možno sportovat jen u podniků,  Sokol i tábornické oddíly byly zakázány. Do roku 1958 nejsou zachovány žádné písemnosti. Víme jen to, že původní hřiště bylo někde v prostoru "Krejcárek", v místech, kde je dnes železniční depo, a při bombardování Libně koncem války bylo zničeno. Přesun na současné hřiště, které bylo vybudováno v roce 1936 DTJ Vysočany, není zdokumentován. Z písemností v podniku vyplývá pouze to, že od roku 1954 jej užívalo odborné učiliště při podniku AZKG (Automobilové závody Klementa Gottwalda - později opět Praga) pro sportovní výuku.

Volejbalový areál Volejbal Praga je situovaný v příjemném prostředí u Rokytky za vysočanským Lidovým domem. Skoro až zapomenete, že jste v Praze. Svá domácí utkání v pražských volejbalových soutěžích zde hrají družstva VK Žižka ženy a muži, TJ Slavoj Praha, Praga. Také se zde pravidelně konají Velké ceny Prahy žáků a kadetů.

Vlastní areál byl vybudován v roce 1956 a postupně prošel rekonstrukcemi. Současná podoba areálu čítá 5 antukových a 2 beach volejbalových kurtů. Areál patří k největším v Praze a je přístupný jak pro amatérský volejbal, tak i pro soutěže organizovaného Pražským volejbalovým svazem. Pravidelně se zde konají celodenní mládežnické turnaje. Kurty jsou každoročně upravovány a antukový povrch je vždy na jaře doplněn o nový povrch. Na kurtech jsou k dispozici sítě i počítadla. Nepotřebujete si nosit svoje. V zázemí jsou k dispozici šatny a sprchy pro všechna sportující družstva. Areál bez problémů pojme až 150 sportujících. Pokud máte hlad nebo žízeň, je zde malý bar kde si určitě vyberete. V klidu si to pak sníte a vypijete pod pergolou.

Pár fotografií z historie našeho klubu